Tip na seriál-1

14:00:00

Ahoj,

dneska vám ukážu jeden z mých oblíbených seriálů. 

Pokud jste někdy měli nějaký opravdu oblíbený seriál, víte, jak se koukáním na něj dají zabít hodiny a hodiny času. Přeskakuji seriály jako Odložené případy, Kriminálka Miami, Medicopter 117, Sběratelé kostí, Jak jsem poznal vaši matku a další, které sice mám ráda, ale rozhodně jsem všechny díly neviděla. Napadá mě tady zmínit seriály jako Sabrina-mladá čarodějnice, Četnické humoresky, Čarodějky a samozřejmě Buffy, přemožitelka upírů, které mám taky ráda, jenže kolik lidí bych na ně nalákala? Asi nikoho. Přiznejme si, že už jsou starší(i když pořád super). A tak jsme se dostali k dalším seriálům, u kterých se pokusím nějak rozepsat a tady je první z nich:


Titanic - krev a ocel

„Konec toho příběhu zná každý, jaký však byl jeho začátek?“ A právě tohle nám přináší tento výpravný seriál v britsko –italské koprodukci. Seriál je z roku 2012 a přináší nám pohled na stavbu Titanicu a vypráví o lidech, kterým stavba této legendární lodi změnila život. Seriál má 12 dílů. Délka jednoho dílu je kolem 50 minut.

Když velkolepý parník Titanic vyrážel veselého dubnového dne roku 1912 na zaoceánskou plavbu, nikdo netušil, jak strašlivý osud jej za necelých pět dní čeká. Co však jeho vyplutí předcházelo?
Nový seriál v koprodukci šesti zemí se na příběh nejslavnější lodi světa dívá z nového úhlu. Zatímco dosavadní zpracování tématu Titanic se zabývalo plavbou a ztroskotáním ambiciózní lodi, které jsou dnes již notoricky známé, tvůrci seriálu Titanic – krev a ocel přinášejí pohled do zákulisí stavby této legendy mezi loděmi, bohatého na konflikty a dramatické události.
Příběh začíná v Belfastu již tři roky před vyplutím Titanicu. V loděnici se střetávají ambice amerických podnikatelů, kteří stavbu financují, a potíže majitelů továren a loděnic, jejichž dělníci se začínají houfovat do odborů a brát za svá práva. Setkáváme se s Markem Muirem, mladíkem, který přijíždí do Belfastu z New Yorku se snem podílet se na stavbě Titanicu jako metalurg. Kvůli svým ambicím Mark mnohé skrývá – to, že se ve skutečnosti v Belfastu narodil a vyrostl, to, že je katolík, ale i jedno hanebné rodinné tajemství. Nahlédneme i do života Sofie Silvestriové, Italky, kterou bída přiměla přesídlit do nevlídného průmyslového Belfastu a živit se v loděnici rozkreslováním plánů. Sofia si však od osudu nenechává přistřihnout křídla a sní o lepším životě, tvůrčím povolání a možná i o lásce. (zdroj: http://www.csfd.cz/film/307364-titanic-krev-a-ocel/prehled/)

Musím říct, že mně se seriál líbil. Je poučný, hraje tam krásný herec(jujky) a připadal mi prostě jiný a zároveň zajímavý. Nejenže vám přiblíží stavbu Titanicu, ale zároveň vám ukáže, jaká tehdy byla doba a vztahy mezi katolíky a protestanty. Seriál vám vlastně přináší zábavnou formou informace o době, kdy se Titanic stavěl.  A pokud jste romantické duše a myslíte si, že by vás tento seriál prostě nebavil, a že film je lepší, nemějte obavy, protože i tady si přijdete na své. Další výhodou je, že seriál nemá příliš mnoho dílů, takže vám jeho sledování nezabere tolik času.


Doufám, že se vám článek líbil. Dejte mi vědět, jestli jste o tomto seriálu slyšeli, nebo jestli jste ho viděli... Budu se na vás těšit u dalšího článku. 
Krásný den. Simbda

You Might Also Like

0 komentářů

Jste hodní, že jste si udělali čas na můj příspěvek a okomentovali ho.