Knižní inspirace-konec roku 2016

9:54:00

Dobré ráno,
jak jste se vyspali? Doufám, že dobře. Pracující lituju a většina studentů si ještě může pospat, co? Zítra už asi nebudu tak happy. Každopádně jsem včera dočetla posledních 10 stránek z knížky, a proto vám dneska tuhle inspiraci můžu zveřejnit. Jen upozornění: Poslední knihu nečtěte před spaním. Pokud jste stejní jako já, budete o tom hooodně přemýšlet.

Dokonalý cizinec - Renée Knight

Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli se mi tato kniha líbí, nebo ne. Musím říct, že se mi četla dobře, ale čekání na něco zajímavého docela trvalo. V určité chvíli tam došlo ke zvratu a já se od knihy nemohla odtrhnout. Pro mě to bylo nečekané. Abych pravdu řekla, od knihy jsem toho už moc nečekala a pak to přišlo…BUM! A já četla a četla. A právě tohle knize asi zvýší skóre. Teda mně se víc líbila Zmizelá, když už je kniha k ní "přirovnávána".
Abych to tedy zhodnotila, kniha se dobře čte, ale děj je nic moc. Naštěstí to má málo stránek, takže se to dá přečíst, ale nijak zvlášť bych ji nedoporučila.
Dala bych tak 2,5 bodu z 5.

Vypravěčka – Jodi Picoultová

Pane bože!!! Po tom, co jsem dočetla Mrtvou zónu, myslela jsem si, že mi nějaký ten pátek bude trvat, než se zamiluju do další knihy, ale překvapivě se tak stalo ani ne za měsíc. Jenže tentokrát jsem se zamilovala do knihy hned po přečtení prvního slova. Přísahám! :D
Je vážně skvělá. Její zajímavostí bylo např. to, že se zde prolínaly pohledy několika postav. Bylo to krásně přehledné a můj mozek se vždy přenesl do určité doby a příslušného děje. Také se z této knížky můžete dozvědět různé zajímavosti. Není to sice takové jako u Smrt je mým řemeslem, ale pro mě je to lepší.
Jediné, co mi zde vadilo, byl konec. Nevím, ale na můj vkus byl příliš rychlý a strohý. Celá knížka je tak pěkně popsána do detailů a konec je jako náhlý blesk z nebe. Hrůza prostě. Každopádně autorku obdivuji, že napsala tak nádherné dílo a plánuji si od ní přečíst nějakou další knížku.
Věděli jste, že podle její knihy se natočil film Je to i můj život? Je fakt skvělá.
Rozhodně dávám 5 bodů z 5.
"Jak je nádherné, že nikdo nemusí čekat ani chvíli, aby mohl začít sám zlepšovat svět." Anne Franková, DeníkKulka – M. L. Kellyová

Další skvělá kniha, která podle mě přichází s novým a zajímavým tématem – tedy tak to vidím alespoň já. Kniha se příjemně čte a začátek mi připadá takový klidný. Ano, hned na začátku vstupuje do děje věc, kolem které se bude vše točit, ale teprve až na konci se to pořádně rozjede. Tak nějak jsem tenhle konec nečekala. Nečekala jsem, že se hrdinka takhle rozhodne. A teď bych strašně ráda prozradila konec, ale nemůžu.:(
S knížkou jsem měla pocit jako by byla magnet a neustále mě k sobě přitahovala. Bylo to zase něco jiného a mně se to velmi líbilo.
Nemůžu se rozhodnout, kolik mám dát bodů. Jakmile jsem ji dočetla, byla jsem rozhodnutá, že dám 4, ale teď váhám. Ale ne, zaslouží si to tím, že mě nechtěla za žádných okolností pustit.
4 body z 5.
Vy, kteří jste to četli, čekali jste tento konec? Já si teda myslela, že to vyřeší policie.


Všichni jsme hleděli vzhůru – Tommy Wallach

Abych pravdu řekla, když jsem tuhle knížku poslala tetě v sms, jestli by mi ji mohla půjčit, neměla jsem vůbec žádné tušení, o čem je. Vážně žádné. Ale teď jsem ráda, že jsem to udělala, nezapomněla na ni a mohla si ji přečíst.
Vlastně jsem se u ní zamilovala. Peter je téměř dokonalý chlap pro mě. Po celý čas jsem mu fandila, aby mu to vyšlo s jeho láskou a potom ten konec… Jako vážně? Tohle si ještě vyřídíme. Takový konec je neakceptovatelný. Jo, a zrovna tady(u pasáže, kde mi to přišlo líto a já uronila slzu – citlivka 4ever) jsem musela přeskočit a užírala se delší dobu. Něčím, co vám nemůžu prozradit.:D Sakra. :D
Každopádně příběh je skvělý a já se do něj tak ponořila, že jsem chvilku žila v iluzi, že se také blíží konec světa. Uf, neblíží. Nebo alespoň neznáme jeho datum. No, události ve světě tady řešit zrovna teď nebudu. (taky nemáte plány na Silvestra? Jó, já raději píšu článek – sad story :D )
Tuhle knížku si prostě musíte přečíst už jen kvůli tomu klukovi a taky kvůli tomu, že u ní můžete popřemýšlet o svém životě. Myslím si, že to každého donutí se nad svým životem zamyslet. Mě určitě.
Co mi tady vadilo, bylo časté přeskakování osob. Jako u Vypravěčky mi to třeba nevadilo, ale pokud jste četli můj článek o Chlapec, který rozdával sny, víte, že tam jsem měla taky problém. Záleží na autorovi. Navíc se tady střídá opravdu hodně lidí. Další věc co mi vadila, byly některé rozhovory. Přišly mi zmatené a já se u nich ztrácela. A u některých situací jsem si říkala, jak to mohl, pro boha, vymyslet. Některé části mi opravdu přišly trapně vymyšlené. Ale to je můj názor. Jde prostě vidět, že je to knížka pro mládež. Taková lehce oddechová.
Za námět, obal, autorův styl a postavu Petera si ode mě autor vysloužil 4 hvězdičky.
Hvězdička dolů za zrychlenější konec, střídání pohledů a některé části.


Četli jste některou z těchto knih? 
Na Databázi knih je už nějaký ten den vyvěšena Čtenářská výzva, utíkejte se mrknout.:)
A doufám, že vás včera moc nebolela hlava a nebylo vám špatně.
Simbda.♥

You Might Also Like

2 komentářů

Jste hodní, že jste si udělali čas na můj příspěvek a okomentovali ho.