Hello, I´m the doctor. - Doctor who?

15:30:00
Krásný den,
dnes přicházím po delší době s tipem na seriál, no nebudeme to okecávat a jdeme hned na to.

Nejsem si úplně jistá, kolik z vás bude tento seriál znát. Každopádně bych vám ho chtěla představit. Jako první se mrkneme na nějaké základní informace.

Seriál je britského původu a světlo světa spatřil v roce 2005(sci-fi, fantasy, dobrodružný, drama). Na čsfd má 84% a je to 35. nejoblíbenější seriál, což podle mě ujde. Díly mají obvykle do 45 minut a zatím máme 9 kompletních sérií a má být i 10.série.
Seriál Doctor Who vypráví dobrodružství mimozemšťana, posledního Pána času, který cestuje časem. Je posledním zástupcem své rasy, kterou vyhladila velká časová válka před tisíci lety. Většinou cestuje do různých časových etap lidské historie, kde často narazí na nějaký problém, který je potřeba vyřešit. Každá série má náznak širšího příběhu, který se objasní v posledních třech epizodách a kde je potřeba, obvykle, zachránit Zemi před zničením či útokem nějaké mimozemské rasy. Doctor má slabost pro Zemi a většinou s sebou bere na cestu společnici(či společníka) ze Země. Těch se během všech řad vystřídalo hodně. Jen v obnoveném seriálu jich už bylo sedm. Dříve neměli na práci nic jiného, než dobře vypadat a nechávat se zachraňovat. Ale i Doctor Who zasáhla vlna feminizace a současné společnice jsou o poznání akčnější a dobrodružnější, často zachraňující situaci nebo dokonce Zemi. Mezi každou sérií se objevuje jeden vánoční speciál, s nezávislým příběhem, a obvykle i jinou společnicí (či společníky).

Britský televizní seriál Doctor Who se zapsal do Guinessovi knihy rekordů jako nejdéle vysílaný televizní sci-fi seriál.
Tento seriál za svých 53 let stačil odvysílat již 34 řad, 1 film, 4 spin-offy("odvozený seriál")  a stovky knih, audiopříběhů a komixů. V Doctorově TARDIS(vesmírná loď) se vystřídalo přes 40 společníků. A role cestovatele v čase Doctora – posledního Pána Času se zhostilo již 13 herců.
Původní série se začala vysílat v roce 1963 a v roce 1989 byl seriál zastaven. Za tuto dobu si získal nespočet fanoušků a byl zhruba stejně oblíbený jako James Bond.
Tardis

Poté došlo k obnovení seriálu a právě toto obnovení jsem začala jako "malá" holka sledovat na animaxu.(doufám, že se to tak jmenovalo :D ) Naštěstí nemusíte dohánět "starý" seriál a rovnou můžete přeskočit k tomu obnovenému. Mně osobně se seriál hrozně líbí a připadá mi svým způsobem originální. Bohužel mě ale přestává bavit, jelikož když už jste u té 8.-9. série, uvědomujete si, že se to "opakuje". Pořád je to svým způsobem originální, ale zároveň to ani není originální. Myslím (doufám), že by mi rozuměli ti, kteří seriál sledovali. Jelikož mi mé oblíbené Doktory vyměnili, nejsem si jistá, jestli budu koukat i na 10.sérii, ale jinak můžu seriál doporučit. Je jiný než ostatní, ale jsem si jistá, že všem sedět nebude(právě kvůli tomu, jak je jiný). :)
Znáte někdo tento seriál? Sledujete ho? 
Simbda.

Zdroje fotek: paperhiwallpapervortexwallpapercave
Informace: doctorwho

You Might Also Like

0 komentářů

Jste hodní, že jste si udělali čas na můj příspěvek a okomentovali ho.