Povídky podivných - R.Riggs

19:49:00Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti, existovaly příběhy o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve tradovaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal v roli editora jeden z nejpovolanějších, podivný Millard Nullings. Jedná se o příběhy z historie podivných, ve kterých se dozvíme, že děti nejprve bez problémů žily ve společnosti lidí běžných, obyčejných, ale jejich zvláštní schopnosti a nadání je postupně vytlačovaly na okraj, až je obyčejní lidé vyhnali ze svého středu úplně. Některé z deseti povídek čtenáři zčásti znají ze zmínek v trilogii o podivných dětech ze sirotčince slečny Peregrinové – třeba tu o laskavém obru Cuthbertovi či o holubech z katedrály Svatého Pavla – jiné jsou zcela nové a uvádějí nové, neznámé hrdiny, a kromě jiného se dozvíte o první ymbryně i o tom, jak se postupně naučila vytvářet smyčky, v nichž bylo možno žít.(Databáze knih)


Co vás hned jako první zaujme na knize, je obálka, která je nádherná. Vlastně všechny ilustrace v knize. Klobouk dolů. Nádhera.
Od Riggse jsem žádnou knížku nečetla, takže jsem vůbec nevěděla, co mě čeká. Viděla jsem pouze zfilmovanou verzi a ta se mi moc líbila. Jeho trilogie se mi číst nechtěla, ale chtěla jsem si od něj přečíst aspoň nějakou knížku a Povídky podivných byly skvělou volbou.
Autorův styl psaní se mi moc líbil. Uměl skvěle vtáhnout do děje a popsat to tak, že jste měli děj před očima.


Nějak se nemůžu rozhodnout, která se mi líbila nejvíc. Každopádně si myslím, že hned ta o kanibalech je poučná. Vlastně skoro všechny, když se nad nimi zamyslíte.
Knihu je skvělé zvolit po nějakých náročnějších knihách, nebo když si chcete odpočinout.
Za ilustrace a povedené příběhy si kniha získala 85%.

Četli jste nějakou knihu od Riggse? 
Simbda.

You Might Also Like

1 komentářů

Jste hodní, že jste si udělali čas na můj příspěvek a okomentovali ho.