Will Grayson, Will Grayson

9:42:00Will Grayson, Will Grayson - John Green, David Levithan

Will Grayson a Will Grayson jsou dva naprosto rozdílní kluci, kteří spolu (kromě jména) nemají vůbec nic společného. Dokonce se ani neznají. Pak se jednoho dne náhodou setkají... Chicago je dost velké město a dva středoškoláky z jeho opačných konců může dohromady svést leda náhoda. A aby se navíc ti dva jmenovali úplně stejně, totiž Will Grayson, musí ta náhoda být hodně veliká. Jenže opravdový spád věci naberou teprve tehdy, když se do všeho vloží ještě někdo třetí – kamarád jednoho z Willů zvaný Drobek, tornádo v lidské podobě. Drobek je střední útočník školního týmu amerického fotbalu, autor, skladatel, producent, režisér a hlavní hvězda nejlepšího muzikálu všech dob, a především věčně zamilovaný gay. A když ten se do něčeho pustí, můžete si být jistí, že při zdi se držet nebude… Oba Willy čeká řada příjemných i méně příjemných překvapení a postupně si budou muset znovu přebrat všechno, co si mysleli o sobě, o lásce i o přátelství.
(Databáze knih)


No, jak začít. Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst už dlouho, jelikož pořád čekám, až mě Green  znovu okouzlí. Neříkám, že si mě hvězdami  a Aljaškou nezískal, ale pak? Green mi asi úplně nesedí. Nebo alespoň další dvě knížky, které jsem od něj četla, a proto jsem dala šanci této. Dva autoři. Dva jiné pohledy. To by mohlo být zajímavé, ne?
Co mi ohromně vadilo, bylo to jakým stylem byl napsán jeden pohled Willa. A i když jsem to ke konci už skoro nevnímala, pořád to tam bylo. malé písmena. Bože. Děs. Chápu, že se potřeboval odlišit, ale tohle bylo hrozný. A vlastně celkově mi druhý Will nesedl. Hrozně moc. Kdyby nebylo prvního Willa, rozhodně bych tu knížku odložila. Takže ano, Will od Greena se docela povedl.Tleskám.  
Knížka je oddechová, dá se přečíst, má něco do sebe, je vtipně napsána, ale rozhodně bych si ji už znovu nepřečetla. + nápad to byl rozhodně zajímavý. Místo, kde se potkali, bylo šílené a jejich setkání bylo o to lepší a šílenější. První polovina knížky stála za prd, ale ta druhá jí vylepšila skóre.  Co se mi u této knížky ještě nepovedlo, bylo to, že jsem se nemohla ztotožnit (nenapadlo mě lepší slovo) s postavami. Myslím si, že 75% si zaslouží už jenom kvůli Willovi číslo 1 a kvůli Drobkovi, který byl perfektní.

A co vy a Green? 
Simbda.

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Mně Green taky úplně moc nesedí, přečetla jsem od něj snad už všechny knížky a úplně jsem nepochopila, proč je tak oblíbený :) Knížka Will Grayson, Will Grayson patřila ještě k těm lepším :)

    Another Dominika

    OdpovědětVymazat
  2. Já Greena miluju:D má svůj osobitý styl psaní, ale to se mi právě líbí:).
    Windy pink style

    OdpovědětVymazat

Jste hodní, že jste si udělali čas na můj příspěvek a okomentovali ho.