Filmy podle skutečných událostí

21:44:00

Ahojky,
vítám vás u dalšího článku, kde vám zase přinesu pár tipů na filmy. Tentokrát to bude podle skutečných událostí. Přece jenom je už Titanic ohraný. A Pearl Harbor taky! :D


1. 127 hodin
127 hodin. To je doba, kterou musel adrenalinový dobrodruh James Franco strávit zaklíněný v  průrvě v kaňonu s docházející vodou i jídlem. Nebyl to tedy úplně Franco, kdo skončil s rukou uvízlou mezi skálou a vyvaleným kamenem, ale skutečná postava Arona Ralstona.
Film jsem viděla naposledy asi před rokem, ale nikdy na něj nezapomenu. Film nám ukazuje, co je člověk schopen udělat pro svou záchranu. Je až k nevíře, že tam byl tak dlouho.


2. Lidice
Teď něco českého s tématem 2SV. Myslím, že snad není nikdo, kdo by neslyšel příběh o Lidicích. Film nám ukazuje okolnosti, které vedly k vyhlazení Lidic.
Já osobně ten film miluju, koukám na něj každý rok ve stejný den a pokaždé začnu brečet ve stejné části. Myslím, že by to měl vidět každý. Třeba si pak někteří lidé uvědomí, co může způsobit jedna taková lež.

(je to černý humor, proto na to, prosím, berte ohled)

3. Na život a na smrt
V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich mužů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt.
Jak moc dokáže rozhodnutí jednoho muže změnit život celé skupiny. Skvělý film z prostředí vojenské mise, kde MarkWahlberg podal opět skvělý výkon.


4. Zmrzlá zem
Aljašský policista snažící se zastavit bestii, která vraždí mladé dívky. Třináct let. Tak dlouho se vrah skrývá a vraždí. Ve městě se hromadí zmizelé prostitutky. Ale co když jedna uprchne?
Skvělý film, který mi stejně jako Na život a na smrt doporučil taťka. Je až neuvěřitelné, že tak dlouho unikal spravedlnosti a při tom pořád vraždil. Muž od normální rodiny. Hrozné.


5. Nic nás nerozdělí
Příběh rodiny, která v roce 2004 přežila vlnu tsunami. Vánoce, svátky klidu, rodinné pohody a spousty dalších pocitů. Doba, kdy by se nemělo dít nic špatného, jenže hned den po Štědrém dni přichází do ráje tsunami. Obrovská masa vody valící se na hotelový komplex, smete vše, co jí přijde do cesty, a rozdělí i prchající rodinu. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné.


6. Hačikó – příběh psa
Dojemný příběh je americkou adaptací japonského skutečného příběhu, který vypráví o jednom oddaném psovi jménem Hačikó. Tenhle mimořádný pes doprovází svého pána Parkera Wilsona (Richard Gere), univerzitního profesora, každé ráno na nádraží a odpoledne se tam vrací, aby ho přivítal. Jednoho dne však Parker zemře a na stanici se už nikdy nevrátí. Ovšem Hačikó věrně čeká na stejném místě na svého pána den co den, celých devět let. Legenda o nesmrtelném poutu se traduje v Japonsku dodnes. Legenda o věrné oddanosti psa ke svému pánovi a o tom, jak se i ten nejobyčejnější rituál může stát největším a nejčistším vyznáním lásky.


7. Surfařka
Příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, které žralok ukousl ruku. Možná si říkáte zase příběh se žralokem, kde si lidi navymýšlí spousty kravin, ale tenhle se doopravdy stal. Bethany překoná všechny překážky a po těžkém boji se znovu postaví na prkno. Film ukazuje, co všechno můžeme dokázat, když máme velké odhodlání a víru.


8. Everest
Jak už z názvu vyplývá, jedná se o film ukazující příběh skupiny lidí, kteří se rozhodli zdolat Everest. Jedná se o jednu z nejtragičtějších expedic. Píše se polovina devadesátých let a Himaláje se stávají oblíbenou turistickou destinací. Na osmitisícovky už nešplhají jen zkušení horolezci, ale táhnou se tam dobrodruzi z celého světa. I když se snaží horští vůdci nic nepodcenit, počasí je svým vlastním pánem. Stačí drobná odchylka od plánu, náhlá změna počasí a klíčovou otázku „Podaří se nám horu zdolat?" vystřídá otázka mnohem zásadnější. „Dokážeme přežít?"


9. Habermannův mlýn
Život před válkou v pohraničí nebyl dvakrát idylický. Doba si žádala, abyste se přiklonili na jednu či druhou stranu a jen ti nejsilnější dokázali zůstat nad věcí. Patřil k nim bohatý podnikatel August Habermann (Mark Waschke), který bez předsudků dával práci Čechům i Němcům. Jednoho dne dostihla ta šílená doba i jeho a on se musel rozhodnout. Ani jedna z možností nebyla dobrá, ale kvůli jeho výběru se stal terčem „českých vlastenců“.


10. Americký sniper
Odstřelovač jednotek SEAL amerického námořnictva Chris Kyle je vyslán do Iráku s jediným úkolem: chránit své bratry ve zbrani. Jeho neomylná přesnost zachrání na bojišti velký počet životů, a když se rozšíří pověsti o jeho odvážných kouscích, vyslouží si přezdívku „Legenda". Avšak jeho pověst se donese až za nepřátelské linie a na jeho hlavu je vypsána odměna a stává se z něj hlavní terč povstalců. I přesto se zúčastnil 4 misí v Iráku. Po návratu domů Chris zjišťuje, že se na válku nedá zapomenout. Jenže co teď?
https://www.youtube.com/watch?v=99k3u9ay1gs
A co vaše oblíbené filmy podle skutečných událostí? Podle mě je super, když se natočí film podle skutečné události, aspoň vidíme co se zhruba stalo. :)
Simbda

You Might Also Like

8 komentářů

 1. Skvelý článok so super tipmi na film. Nevidela som ani jeden film, o ktorom píšeš avšak pustila som si trailer na film Lidice. Prešli mi po tele zimomriavky. Ja takýto typ filmu pozerať nemôžem. Celý by som ho preplakala. Videla som na takýto štýl len Železné srdce a mala som dosť. :(

  accessoriesforbeauty.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :)
   Měla jsem stejné pocity, když jsem to viděla úplně poprvé.
   Z Železného srdce jsem viděla asi jen 10 minut, ve kterých mě moc nezaujal, ale věřím, že to může být dobrý film. Chystám se na něj mrknout.:)

   Vymazat
 2. Filmy podle skutečných událostí mám celkem ráda, ale často mě z nich až zamrazí, co se všechno skutečně stalo. Některé filmy z tvých tipů jsem viděla, zbytek vypadá zajímavě, tak třeba se na ně jednou taky podívám :)

  AXE Giveaway | Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 3. Na filmy podle skutečných událostí se občas kouknu, ale jak psala Domča, tak jsou chvíle kdy mě z nich úplně mrazí. Už jen když si vzpomenu na Nic nás nerozdělí, tak z toho mám husí kůži.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byl to silný film. Neumím si představit, co musela ta rodina zažít.

   Vymazat
 4. Teda musím priznať, že som nevidela ani jeden film, ale článok je skvelý.

  OdpovědětVymazat

Jste hodní, že jste si udělali čas na můj příspěvek a okomentovali ho.