Příhoda z Itálie: Completo

16:03:00Máme tady další den a já bych vám znovu chtěla povykládat jednu příhodu. Soboto, ukaž se!

Na sobotu jsme měli naplánovanou Pisu. Tu jsme chtěli stihnout ráno a pak že pojedeme k moři, které je od Pisy vzdálené asi půl hoďky.
Z Florencie jsme vyjížděli před 8 a překvapivě rychle jsme našli naše nástupiště. Vlak, kterým jsme jeli, měl jet bez přestupu, ALE my jsme v "seznamu" zastávek neviděli tu naši. Tak jsme vystoupili na "poslední" zastávce. Naštěstí to už bylo v Pise, ale člověk musel jít delší chvíli k věži.
Jak jsme vystoupili, mrkli jsme se na tabuli, kde je napsané, kam to jede dál. Přes co a tak dále(tak, jak v ČR). Tak jsme zjistili, že to jede do té naší zastávky.  A teď si představte skupinku 12 lidí, která stojí před dveřmi do vlaku a najednou všichni hupsnou zpátky do vlaku. To by byl boomerang, co? Za poslední holčinou se dveře zavřeli, takže to bylo jen tak tak. (haha, mě dneska přiskřípli dveře od autobusu)
Věž jsme našli poměrně rychle a vše šlo v pohodě.
V Pise se už nic strašného nestalo. ALE...
Pak jsme jeli do Marina Di Pisa, kde jsme se chtěli koupat. Nějak nám zapomněli říct, že se jedná o kamenitou pláž, ale budiž. Nějak to přežiju.
Každopádně to bylo taky v pohodě, ale teď se dostáváme k té nejlepší části - odjezdu.
Nevím,  jak je to v jiných částech Itálie a jestli tady znáte tu dopravu, ale věřte, že my Češi si nemáme na co stěžovat. Vážně. Máme skvělou MHD. Fakt. Nevěřím, že to přiznávám.
Autobusy měly jezdit každých 15 minut.  Super. Vyšli jsme o hodinu a půl dřív, abychom stihli vlak před 7. Dojdeme na zastávku a usadíme se. Autobus nejede. Čekáme dál a humor nás neopouští. První autobus přijíždí  - completo. Ani nezastavil. To nevadí. To se stává. Máme čas. Další autobus zase nepřijel včas a až přijel, měl vpředu napsáno completo. V té chvíli už jsme tam čekali hodinu a věděli, že vlak nestíháme. Nevadí. Jedeme až tím dalším. Pořád jsme měli úsměv na tváři a čas nám doopravdy ubíhal. Jen jsme měli hlad.
Přijíždí další autobus. Má na sobě nějaký dlouhý název. Doufáme. Dlouhý název=dobrý název, ne? Ne. Je rozbitý. A taky plný...
Začínáme panikařit, protože pokud ten další autobus bude mít zpoždění, nestíháme vlak.
Další autobus nejede.
Začínáme lehce panikařit. Přemýšlíme, jak se dostaneme domů. Stop? Pěšo?  K vlaku je to "jen" 13 km, ale museli bychom to zvládnout do hodiny a půl. Btw. neměli jsme už  vodu a jídlo.
Tak jsme se rozhodli jet autobusem směrem k moři( protože ten jezdil prázdný, že? )  až na konečnou a tam nastoupit na prázdný autobus. Jenže. To bychom nestihly vlak.
Nevadí. Jdeme to zkusit. Vyspíme se na hlavasu. Bohužel nám propadne lístek do Florencie.
Jenže autobus na konečnou měl jet až za půl hodiny. Ok, půjdeme zpátky na zastávku, kde jsme byli předtím.
Usmálo se na nás štěstí a za 10 minut přijel autobus a překvapivě tam neměl napsáno Completo. Nastoupili jsme do něj a jeli. Bohužel lidé na další zastávce už měli smůlu.  Autobus už byl completo.
Vlak jsme stihli a kolem 10 jsme přijeli do Florencie. Naštěstí to dopadlo tak, jak to dopadlo a my aspoň máme co vykládat.

V neděli byla většina muzeí zadarmo, takže jsme nachodili 15 km, ale nic tak zajímavého se už nestalo.
PS.  David má malého pindíka.

Více fotek můžete nalézt na mém instagramu, kde přidávám i na stories.
Instagram: simbda

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Ach ta Itálie... Nikde nic nepíšou, všechno to berou až moc s nadhledem... ach jo :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za to bych je zabila. Půl hodinky sem, půl hodinky zpátky... však koho to štve, že jedu pozdě?! :D
   No, kdybych se přestěhovala do Itálie, určitě bych přišla o nervy! :D

   Vymazat
 2. No jo, italové jsou holt takoví volnomyšlenkáři, tak tak berou asi i tu dopravu :D Připomnělo mi to, jak táta vyprávěl, jak jezdí v Africe autobusy. Tam prý je štěstí, když ten den vůbec přijedou, nějaký jízdní řády a tak, o tom si prý člověk může nechat zdát :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak už vím, kde vůbec nemá cenu čekat na autobus.:D

   Vymazat

Jste hodní, že jste si udělali čas na můj příspěvek a okomentovali ho.