Jak zvládnout autoškolu?

9:00:00


Ahoj,
nevím úplně kolik tu je lidí, kteří ještě nemají řidičák, ale vždycky se někdo takový najde, ne? No a jelikož je to pro mě aktuální téma, rozhodla jsem se, že místo testování otázek, napíšu tento článek.

Nevím, jak vy, ale já hned když jsem přišla na první teoretickou hodinu, věděla jsem, že to byl blbý nápad. Asi takhle... Auta mě opravdu nikdy nezajímaly. Nikdy jsem ani nesledovala, co dělají řidiči, jaké jsou značky, co se děje na silnici atd. Možná proto bylo vždy o "hubu", když jsem vyjela na kole. Byla jsem prostě ignorant. Určitě jste někdy viděli, jak někdo napsal, nebo řekl "Choďte kanály. Jsem řidičem." a takové ty podobné věty. No, u mě to byla doopravdy pravda. Minimálně hodně velkou část výcviku. Raději ani tady nechci psát mé chyby. Každopádně jich bylo dost a já mám jediné štěstí, že byl náš učitel po celou dobu v klidu. Každopádně konec mého "vylívání" a pojďme se mrknout na ty nějaké tipy, abych si pak mohla udělat nějaký test, jelikož v době, kdy tohle píšu, dělí mě od zkoušek jen pár dní.
PS: Zkoušky jsem dala na plný počet (juchů) a jízdy (překvapivě) taky, takže jsem řidič. Wohou!


Knížka

Nevím, jak to funguje u ostatních autoškol, ale my jsme knížku dostali na druhé hodině. Neříkám, že si z ní něco velice pamatuju (to se říct nedá), ale určitě si ji přečtěte. Vždycky vám to dá aspoň něco. :)Teoretické hodiny
Je to nuda. Fakt velká, ale kolik věcí spojených se školou/učením není? Jen mě prostě vždycky naštvalo, že teorie byla v nejteplejší dny. Co se dá dělat. Já chodila na všechny teorie. Sama za sebe to můžu doporučit. Dělala jsem si poznámky jenom k pár věcem, ale myslím si, že vám tam něco uvízne. Samozřejmě největší úspěch vám podle mě zaručí testy, které jsou dalším bodem.

Testy
Testujte. Fakt hodně. Nejlépe si projeďte všechny otázky. Já dělala testy a otázky od dvou "zdrojů".
Tím prvním jsou eTesty. Můžete si je buďto stáhnout do mobilu a nebo můžete testovat na noťasu. Na těchto stránkách projíždím jenom otázky. Vždy jakmile mám nějakou blbě, zapíšu si její kód, abych se k ní potom mohla vrátit.
Druhým je mobilní aplikace Autoškola 2017 Prémium. Tahle aplikace se platí (stojí do 50,-), ale je i bezplatná verze, která má samozřejmě svá omezení. Podle mě je lepší si připlatit. Všechno máte ve svém mobilu, který nosíte pořád u sebe. Aplikace si "zapamatuje" otázky, u kterých si nejste jistí (někdy odpovíte dobře, jindy špatně), které neumíte, které jste neviděli atd. Všechno vám ukazuje v procentech. Kolik % asi získáte u zkoušek, kolik otázek umíte, kolik otázek jste vynechaly... Až budete testovat, bude vám to ukazovat v grafu. Za mě opravdu perfektní aplikace.:)Etesty


Autoškola 2017 Prémium

Auto na hraní
Ještě než jsem se začala učit parkovat, měla jsem z toho opravdu strach a tak trochu jsem si to prostě chtěla natrénovat, a tak mého taťku napadlo, že mi vytáhne autíčko na ovládání, se kterým jsem si to hezky natrénovala. Asi takhle... Pro většinu lidí bude tento bod asi zbytečný, ale pro někoho jako já, byl hodně užitečný.

Kolo, jízda v autě
Jakmile už autoškolu děláte, měli byste začít sledovat provoz. Mám sice pocit, že jenom já jsem tak "ignorancký"tvor, ale kdyby náhodou. Takže když jedete třeba v autě, nebo i na kole, můžete si říkat, tak teď jsem na hlavní, teď dávám přednost tomu a tomu, tahle značka znamená to a to, tady nesmím stát a tak. I když jste třeba právě ve vozidle autoškoly, sledujte to. Učte se z chyb ostatních. A hlavně se ptejte. Nejlépe samozřejmě učitele, ale pokud z něho máte strach, nebo tak něco, zeptejte se nějakého zkušeného řidiče.

Zdrojem fotky je FB. Nepamatuji si, která stránka to byla. Ta fotka si v mém mobilu musela pár let počkat. :D
A co vy? Řídíte?
Simbda.

You Might Also Like

5 komentářů

 1. No jsem ráda, že já už mám autoškolu nějaký ten rok za sebou :)

  OdpovědětVymazat
 2. Jéé, tak to moc gratuluju, že máš autoškolu úspěšně za sebou! ♥ Já jsem s autoškolou měla docela problém, řízení mi vůbec nešlo a každá jízda pro mě byl jeden obrovskej stres, několikrát jsem ty svoje jízdy i obrečela.. nakonec jsem jízdy dala na čtvrtej pokus, párkrát jsem si zařídila a už pár let se pro dobro všech řízení vyhýbám :D

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mockrát děkuju :)
   Já ze začátku taky a pak jsem měla nějak štěstí.:D
   třeba se k tomu jednoho dne vrátíš :)

   Vymazat
 3. Gratuluji :) . Já už mám autoškolu nějaký rok za mnou naštěstí! Jsem za to ráda :D . Ježdění mě baví :) auto mám a jezdím. Hlavní je nepřestat jezdit a nebát se.

  OdpovědětVymazat
 4. Perfektní článek pro ty, které to teprve čeká. Já už to mám za sebou a podle mě je hodně důležitý výběr autoškoly. Prostě se zeptat kámošů, známých, rodičů a vybrat si pro svoji povahu to nej.

  OdpovědětVymazat

Jste hodní, že jste si udělali čas na můj příspěvek a okomentovali ho.