Deník - A.Frank

17:14:00


Myslím, že tady není nikdo, kdo by neslyšel o Anně Frankové. Aspoň nějakou zmínku slyšeli snad všichni. Já se o ní dozvěděla díky filmu Hvězdy nám nepřály a jsem za to vděčná. 

Kniha obsahuje deníkové záznamy židovské dívky, která se s rodinou za války ukrývala před nacisty ve skrýši starého domu na předměstí Amsterodamu. 
V průběhu dvou let 1942 až 1944, od svých třinácti do patnácti roků, zaznamenává dívka své úvahy, zážitky, pocity a drobné všední události, jak je přinášel život ve stísněném prostoru bez možnosti soukromí. Nakonec byl úkryt rodiny prozrazen a všichni jeho obyvatelé odsunuti do koncentračního tábora. Z celé rodiny přežil pouze dívčin otec, který také po válce deníky své dcery vydal. Kniha pak byla po letech znovu vydána v úplné podobě a obsahuje dosud nepublikované stránky. (Databáze knih)


Abych pravdu řekla, tahle knížka mě opravdu nelákala. Dům mě lákal vždy, ale kniha ne. Jenže "osud" tomu chtěl jinak a ve Čtenářské výzvě se objevila knížka, která měla být napsána formou deníku. No a má volba byla jasná. Co jiného bych si měla přečíst, když bych se jednoho dne chtěla podívat do jejího úkrytu?
Důvodem, proč mě tato kniha nelákala, bylo to, že se jedná o deník, což znamená spoustu pocitů a každodenních událostí, které nejsou vždy zajímavé. 
Myslím si, že Anne byla neskutečně vyspělá na svůj věk. Za tu dobu, co si deník psala, jde vidět, jak moc se změnila. Anne byla velmi inteligentní a cílevědomá dívka. Je škoda, že ji musel potkat takovýto osud. Věřím, že pokud by žila, byla by z ní velká osobnost. Taková ta žena, která "hýbe" světem. 
Anne nám ve svém deníku popisuje jak své pocity, tak i události ze zadního domu. Bylo to rozhodně zajímavé čtení a často jste si říkali "páni", ale i tak zastávám názor, že bych z toho mohla vystřihnout 50 stránek a jen ty si přečíst. Chápu, nebylo by to ono, ale tohle je můj názor.

Knížce dávám 70%. Je svým způsobem zajímavá, ale prostě jsem se často nudila a musela se dokopávat ke čtení. Chápu, že pro lidi, kteří mají tento žánr rádi, bude hodně zajímavá.


Četli jste knížku? Nebo jste viděli film? Jaký je váš názor na ni? 
Simbda.

You Might Also Like

0 komentářů

Jste hodní, že jste si udělali čas na můj příspěvek a okomentovali ho.