Kniha vs. film - Zlodějka knih

8:30:00

Ahoj, 
po dlouhé době se vám hlásím s dalším článkem a tentokrát se jedná o souboj mezi filmem a knihou.
Jako první jsem četla knížku od M. Zusaka, tak jí dáme i tady přednost. :)

Zlodějka knih - M.Zusak
Asi jako první bych začala obalem, který vám poodhalí 2 hlavní postavy - a to smrt a Liesel. Obálka má takový jakoby starý vzhled,který se mi hrozně líbí. Jakoby ta knížka měla něco za sebou(v tomhle případě taky má - je z knihovny). Nebojte se její tloušťky. Budete na konci a ani nebudete vědět, jak jste se tam dostali.
V této knížce je vypravěčem smrt, která mluví o své práci a o příběhu jedné dívky - Liesel. Příběh je o části jejího života, kterou prožila na Himmelstrasse v období 2SV. Příběh je emotivní, a proto si připravte kapesníčky. Tedy pokud jste citlivky jako já. 
Kniha mě chytla za srdíčko. Stránky se četly samy od sebe. Příběh mě vtáhl do děje, postavy jsem si od prvopočátku také zamilovala. I když má kniha na databázi knih skvělé hodnocení, najde se spousta lidí, kteří ji kritizují, což beru, ale i tak se mi líbila. Co mě hlavně dostalo, byl konec knihy a poslední slova smrti, která ve mě zase vyvolaly spoustu myšlenek. 
Mně se líbila a myslím, že si vyslouží nějakých 85%. :)


Film
Já vím, do filmu nemůžete promítnout všechno, co se událo v knize, ale! Ta knížka je tak krásně napsána a jsou v ní takové emoce, ale ve filmu? Herečka, která ztvárnila Liesel je bezpochyby krásná a do té role pasovala, i tatínek s Rudym se jim povedli, ale jinak...? Rosa to taky zahrála dobře, ale představovala jsem si ji úplně jinak. Ve filmu chybí spousta částí, které si prostě myslím, že tam měly být. Navíc tam jde vidět jak je to osekané (nebo aspoň mně se to zdá) stejně jako ve filmu Teď a tady, což je filmová adaptace na Ještě než umřu.
Prostě já osobně mám názor, že pokud to neumíte udělat nejlíp jak to jde a co nejvíc to udělat podle knížky, tak to nedělejte.
Film se mi nelíbil, málem jsem ho nedokoukala a moje kamarádka, která tu knížku teda nečetla, má podobný názor, tak v tom nejsem sama.:)


Co máte raději? Knihy x film? A které zpracování Zlodějky knih se vám líbilo víc? 
U mě vyhrává rozhodně knížka.
-S

You Might Also Like

0 komentářů

Jste hodní, že jste si udělali čas na můj příspěvek a okomentovali ho.